Menu Region

Adam Buła: Rząd zapowiadaczy

Adam Buła: Rząd zapowiadaczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wydawca

1Komentarz Prześlij Drukuj
Każda ciąża kiedyś się kończy. I oto Ministerstwo Pracy po 9 miesiącach zapowiada, że za 2 miesiące zajmie się pracami nad rozwiązaniami prawnymi, które są gotowe od 2 lat.
Oczywiście wiadomo, że nie będą podobać się one związkowcom, bo rząd chce ograniczyć ich przywileje.

W tym ten przepis, który z działacza związkowego czyni osobę praktycznie nieusuwalną z pracy. Ba, nieśmiało popiskuje się nawet (zbieżność fonetyczna przypadkowa) o wprowadzeniu lokautu, czyli możliwości zamknięcia zakładu sparaliżowanego nielegalnym strajkiem.

Urzędnicy z Ministerstwa Pracy zapowiadają, że w ciągu miesiąca, do końca września, uporają się z konsultacjami społecznymi tego projektu. No i tu następuje koniec zapowiedzi, a odzywa się rzeczywistość.

Bo w realnym świecie, gdzie jest dużo szefów, a mało dobrych związkowców, jak ktoś powie: skończę do 1 października, to albo zdąży, albo go szef, no wiecie co... Więc trzymam kciuki, ale jakby rząd nie zdążył, to od razu podrzucam wersję komentarza do tej sprawy na 02.10.08:

Bez obaw, panowie związkowcy. W porównaniu z generalnie próżniaczą - to moja prywatna opinia - kastą zawodowych związkowców urzędnicy z ekipy Donalda Tuska to kompletni amatorzy w trudnej sztuce udowadniania, że coś robią i do czegoś są potrzebni. Nie, przepraszam, to jest wersja dla związkowców.

W wersji rządowej to powinno brzmieć tak: Jesteśmy potrzebni, bo zaraz coś zrobimy.
I to jest oczywiście też tylko moja prywatna opinia, choć jakoś przestaję się czuć w niej osamotniony...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Cenzura

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

naiwny (gość)  •

Warunkiem uczestnicta w dyskusji jest jedynie słuszna LINIA Gazety

odpowiedzi (0)

skomentuj