Menu Region

Znikł uśmiech prezesa

Znikł uśmiech prezesa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kamil Durczok, szef Faktów TVN

16Komentarzy Prześlij Drukuj
Bojkot. Złowieszcze słowo zawisło w powietrzu późnym wieczorem w środę. Oskarżycielski palec prezesa wycelowany został w TVN.
Struchleliśmy. Od czterdziestu ośmiu godzin świat nie jest już taki sam. Przed oczyma stanęły nam koszmarne wizje.

Bo niech ktoś spróbuje sobie wyobrazić świat bez Przemysława Gosiewskiego. Jego słynne "Miłego dnia państwu życzę" sprawiało, że słońce choć na moment wychodziło zza chmur. Pogodne oblicze przewodniczącego, zawsze gotowego do rzeczowego i fachowego skomentowania prac rządu nagle wypada ze srebrnego ekranu.

Znika również dobrotliwy uśmiech pełnego życzliwości dla dziennikarzy wszystkich mediów Antoniego Macierewicza. Nie ma nieocenionych rad posła Marka Suskiego, pełnego wyrozumiałości dla politycznych przeciwników posła Karola Karskiego, brakuje tak wyważonych sądów Jacka Kurskiego. Nie ma nic, ciemność widzę.

Bojkot ogłoszony przez największą ze wszystkich partii opozycyjnych jest kompletnie absurdalny. Odnosi się do zdarzenia sprzed dwóch tygodni. Najwyraźniej refleks posłów Prawa i Sprawiedliwości jest tak znakomity, że kazał bez mała dwa tygodnie dochodzić do wniosku, że ponoć ktoś ich obraził.

W mistrzostwach wszechświata w obrażaniu się Prawo i Sprawiedliwość jest lata świetlne przed kimkolwiek. Więc wolno im. Ale nie wolno opowiadać bzdur o tym, że dziennikarze TVN sprowadzają polskie życie publiczne do rynsztoka.

Bo styl uprawiania polityki i debaty publicznej za rządów Prawa i Sprawiedliwości pamiętamy wszyscy. Jednego dnia wyrzucano z hukiem z rządowej posady Andrzeja Leppera, by następnego, wstydliwie i po cichu, na stołek go przywracać. To za rządów partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego obrażano ludzi, dzielono ich na zomowców i niezomowców.

To wtedy jednego dnia nazywano Jana Rokitę zbrodniarzem, a kolejnego - wielkim politykiem. Wtedy łatwo rzucano oskarżenia bez pokrycia, a potem wstydliwie przepraszano. Wtedy wypominano, po której stronie walczyli przodkowie.

Mam więc uprzejmą prośbę, by nas do tego świata na siłę nie zapisywać. Co piszę, mając nadzieję, że paniom posłankom i panom posłom za chwilę przejdzie. A jak się znowu spotkają z rozsądkiem, to zobaczą, że kamery i mikrofony naszej stacji są dla nich otwarte.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

16

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

p.Kamilu, SUPER, tak trzymać!

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rozsądny człowiek (gość)  •

I nie przejmować się tymi malkonentami. Im nikt nie dogodzi - łuski na oczach i trzymając się za sznureczek, jak w przedszkolu, człapią za kaczuszkami bujając sie na boczki.

odpowiedzi (0)

skomentuj

bojkot

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zdziś (gość)  •

Mało śmieszny.Golym okiem widoczne są sympatie KD .Mam nadzieję że rzesze coraz bardzie wykształconych Polaków przestaną oglądac tę stację TVN I TEGO dziennikarza.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bojkot TVN, TVN24 (WSI 24).

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wg. Tujek Kajski (gość)  •

Bojkot TVN i TVN24 przez PiS jest, moim zdaniem, poważnym ciosem dla tych stacji. Zwłaszcza dla TVN24, który żyje z dramatu politycznego. A nie ma dramatu bez przeciwnika. Nie ma też propagandy bez pozoru wiarygodności, którą nadaje wróg, gdy przemawia ze z góry przegranej pozycji.


Monika Olejnik straci nie tylko na popularności. Straci również sporo z siły rażenia, bo nie będzie mogła wrzeszczeć na PO-owców i SLD-owców tak głośno, jak wrzeszczy na PiS-owców. Wiara ludu telewizyjnego w jej obiektywizm bierze się z tego wrzasku. Bogdanowi Rymanowskiemu będzie trudno grać rolę kulturalnego i bezstronnego gospodarza, którym zresztą stara się być, bo wyjdzie na wasala jednej opcji polityczej. A panowie od "Teraz My", co oni zrobią bez potworów z PiS-u! A więc biznesowo i politycznie bojkot TVN przez PiS przyniesie, w moim przekonaniu, straty TVN.


TVN24 został pomyślany jako kanał podmieniający życie umysłowe i kulturalne przez widowiskowy spór polityczny dla półinteligentów i narzędzie przekształcania inteligentów w podobnych półgłówków. Siedzą takie trzy muppety w rzędzie, łapka na łapkę wyłożone na blaciie stołu, bo tak ładniej wygląda w kadrze, i się przekrzykują. Sam daję się złapać na ten wabik sporu; każdy lubi dramat. Ale około 22.00 stwierdzam, że to tylko marność i brudna piana zamiast prawdziwej debaty o sprawach najważniejszych.


Politycy stali się w Polsce "celebrities", jak gdzie indziej gwiazdy ekranu małego i dużego, czy estrady. Jest to tańsze i prostrze. Celebrity na Zachodzie musi się starannie wymyśleć, ma sztab ludzi do korekt wizerunku, musi także mieć jakiś dorobek a przynajmniej wybitną urodę lub złą lecz kuszącą sławę. To wymaga pracy i charakteru, ciekawej osobowości, czasem talentu. Natomiast politykiem a zwłaszcza posłem, może zostać byle kto, pusty garnitur albo głupi krzykacz. "Nomina sunt odiosa" jak ostrzegali Rzymianie, ale każdy może podać swoje typy. Jednak taki byle kto ma pewną zaletę, mianowicie reprezentuje jakieś interesy, często sprzeczne z innymi. Dzięki temu budzi namiętności, które prawdziwa celebrity wyzwala dzięki osobistym zaletom lub wadom.


Nie zgadam się z pogladem, że bojkot TVN przez PiS, to samobójcza dezercja. Byłoby tak, gdyby TVN był jedyną poważną telewizją. A przecież jest inaczej. Żeby poznać poglądy rzecznikow PiS będzie się zaglądać do programów politycznych TVP i Polsatu. Wzrośnie im oglądalność. Bojkot jest dobrą wiadomością zwłaszcza dla TVP Info, który do tej pory niezbyt zgrabnie naśladuje formułę TVN24. Teraz może przejąć wiatr w żagle, jeśli szefowie kanału potrafią skorzystać z takiego daru losu.


Warto odejść sprzed kamer telewizyjnych, żeby wrócić na lepszych warunkach. Skorzysta na tym nie tylko PiS, ale również poziom debaty publicznej w Polsce, jeśli nauczeni bojkotem panowie z TVN będą bardziej rzetelni w doborze tematów, wnikliwości, sposobie prowadzenia i doborze gości. Od tych czterech czynników zależy sens przekazu, a nie tylko do tego, że w sporze biorą udział przedstawiciele obu stron konfliktu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dobra mina do złej gry

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AZ (gość)  •

Bojkot TVN przez PiS to sprawa wtórna. Dużo wcześnioej tą "telewizję" (wstawłem w cudzysłów bo to czysta amatorszczyzna) zaczęli odrzucać widzowie. Ogładalność TVN-u stale spada.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie kopać leżącego...

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mike (gość)  •

Panie Durczok, nie jestem wyznawcą PiS (PO zresztą też...), ale stwierdzam, że tylko idiota nie zauważa antypatii TVN do PiS. Trochę to chore. Mam na myśli, Panie Durczok, to udawanie, że wszystko jest w całkowitym porządku. Dostał Pan szansę na drugie życie. Niech Pan ją wykorzysta i żyje bardziej uczciwie, dobrze? Pozdrawiam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Durczok wali kłonicą

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

G R O T (gość)  •

Mają rację internauci, którzy piszą, że Pan Durczak nadużywa swoich uprawnień - pisząc bzdury ośmieszające PIS. Nie orientuje się widocznie jakie są standardy światowe w tym zakresie, co trzeba Mu przybliżyć /vide "Autor"/. Manipuluje więc i prowokuje czytelników portalu świadomie w celu zdyskredytowania PIS?, lub wynika to z braku profesjonalnych wiadomości, obowiązujących prawdziwego i rzetelnego dziennikarza, nawet szeregowego, a On jest szefem wiadomości, ma foi!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Trochę szacunku zarozumiały i "wszystkowiedzący" oraz jak zwykle niewinny dziennikarzu !

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Autor (gość)  •

Tymczasem na tzw. Wielkim Swiecie podobnych decyzji nie brakuje. Przypomnę tutaj choćby z mojego podwórka bojkotowanie przez kanclerza Niemiec Helmuta Kohla najpopularniejszego i naprawdę (wówczas) mocarnego tygodnika opiniotwórczego “Der Spiegel”. Żaden z komentatorów NIGDY-PRZENIGDY nie ośmielił się nie tylko przywoływać podobnie mocnych cytatów, jak Pan, ale nawet w delikatny sposób krytykować tej decyzji. “Der Spiegel” uderzony był mocno, bo bojkot dotyczył także uczestnictwa dziennikarzy tego tygodnika w oficjalnych delegacjach zagranicznych Kanclerza.
Mam nieodparte wrażenie, że demokratyzacja życia polityczno-społecznego poszła w Polsce za daleko. Decyzja PiS to w końcu decyzja dojrzałych ludzi, natomiast Pańskie oceny to walenie kłonicą na oślep. Proszę wziąć na wstrzymanie! Trochę szacunku nie zawadzi.


odpowiedzi (0)

skomentuj

Świat wypiękniał w TVN bez nazioli z PiS!

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Waldi (gość)  •

I gdy te opuchnięte z nienawiści twarze PiS przestały się ukazywać na ekranie, kilka dni miałem wrażenie, że żyję w normalnym kraju. Ale gdy TVN znowu zacznie emitować horror z udziałem PiSdowatych gąb, znowu TVN utonie w polskim mroku rydzyków, deców i glempów...

odpowiedzi (0)

skomentuj

DURCZOK PRZESTAŃ USIŁOWAĆ MANIPULOWAĆ WYKSZTAŁCONYMI WIDZAMI - TO NIEUCZCIWE !

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Widz, ostatnio coraz rzadziej (gość)  •

TVN chwali się, że jest telewizją którą ogladają ludzi dobrze wykształceni.
Ja jednak wątpię, czy ludzie inteligentni chcieliby w dość prostacki i mało wyrafinowany sposób być "nabijani w butelkę" przez osoby TVN-u nieraz z brakami w wykształceniu typu: właśnie Pan - brak wyższego wykształcenia (co widać np. w dyskusji Pana z romówcami), rzekomej gwiazdy dziennikarstwa polskiego M. Olejnik (ciekawe co na to profesorowie od dziennikarstwa - pewnie prywatnie bardzo zdumieni, bo jak mogą taką osobę dawać za przykład studentom od strony chociażby warsztatowej) rolniczego zootechnika, przez kolegów dziennikarzy nazywana "królowa magla" powieważ prowadzi rozmowy na poziomie takim, jakim ludzie prowadzą w przysłowiowym maglu, p. Morozowskiego kulturoznawcy z wykształcenia, zadającego często infantylne pytania na poziomie ucznia szkoły podstawowej, itd.
Jako ludzie dobrze wykształceni jesteśmy bardzo zburwersowani, że usiłuje się nami manipulować przez takich właśnie ludzi "wynajętych" przez właścicieli stacji, (na marginesie, też o dość wątpliwej reputacji i wiarygodnosci - czytaj życiorys - jak na ludzi z branży w której liczy się tzw. zaufanie publiczne) która wpisuje sie w grę biznesowo-polityczną partykularnych interesów tzw. układu mającego korzenie w Okrągłym Stole - naprawdę istnienie tego typu nieformalnych powiązań jest faktem - co jest tajemnicą poliszynela w tzw. wielkim światku.
Bywałem trochę w na Zachodzie i naprawdę taki sposób działania jest niedopuszczlny przez opiniotwórczą i profesjonalną stację informacyjną (patrz: BBC, CNN) i jestem na to twierdzenie gotowy postawić wszystkie zarobione tam pieniądze.

Widz, ostatnio coraz rzadziej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

w TVN-ie zaświeciło słońce !

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łodzianin (gość)  •

nareszcie się zdecydowali na właściwy krok.Powinni zbojkotować pozostałe stacje TV a na końcu Sejm.I to bedzie słuszna decyzja.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »