Menu Region

Kwaśniewski: Europa potrzebuje więcej dostaw gazu i ropy

Kwaśniewski: Europa potrzebuje więcej dostaw gazu i ropy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Aleksander Kwaśniewski powiedział, że Gazociąg Północny daje także Polsce szansę na bezpieczne zaopatrzenie energetyczne. Były prezydent wyraził taką opinię w wywiadzie dla niemieckiego portalu internetowego "Der Westen".
We wstępie portal napisał, że Kwaśniewski jako pierwszy polski polityk poparł budowę kontrowersyjnego gazociągu.

Były prezydent uważa, że że przyłączenie Polski do gazociągu mogłoby rozwiać istniejące w naszym kraju obawy przed wstrzymywaniem dostaw gazu z Rosji. Aleksander Kwaśniewski wyraził żal, że Polska nie została w początkowej fazie projektu objęta dialogiem i wymianą informacji na jego temat.

Skutki tego błędu są, zdaniem byłego prezydenta, do dziś odczuwalne w Polsce, a także w krajach skandynawskich i bałtyckich. Kwaśniewski opowiedział się również z odpolitycznieniem debaty na temat gazociągu północnego.

Jego zdaniem krytyka inwestycji związana była z faktem, że decyzja o budowie gazociągu zapadła po stronie rosyjskie tuż po rewolucji na Ukrainie. Tymczasem Europa potrzebuje więcej dostaw gazu i ropy - uważa Aleksander Kwaśniewski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się