Menu Region

Bomba w Budapeszcie - ewakuowano 10 tys. osób

Bomba w Budapeszcie - ewakuowano 10 tys. osób

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Budapeszcie trwa ewakuacja ponad 10 tysięcy mieszkańców - po znalezieniu w gęsto zaludnionej dzielnicy bomby z czasów drugiej wojny światowej. Według ministerstwa obrony pirotechnicy będą pracować nad rozbrojeniem bomby nawet do jutrzejszego rana.
Amerykańską 500-kilogramową bombę burzącą odnaleziono podczas remontu stacji naprawy samochodów. Władze miasta zarządziły ewakuację ponad 10 tysięcy obywateli w promieniu kilometra od centrum niebezpiecznego znaleziska. Ewakuacja z udziałem wielu tysięcy policjantów, pracowników służb ratunkowych i ochotników przebiega jednak opornie. Mimo apeli nadawanych przez radio i telewizję wielu starszych i chorych ludzi nie chce opuścić swoich mieszkań.

Powołano sztab kryzysowy, którym kieruje osobiście minister obrony Imre Szerekes. Ewakuowanych umieszcza się w kilku szkołach i na pobliskim stadionie sportowym. O przebiegu akcji informowany jest na bieżąco premier Ferenc Gyurcsanyi.

Bomba leży w głębokim wykopie. Zdaniem pirotechników ma uszkodzony zapalnik, a jej płaszcz jest mocno przerdzewiały.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się