Menu Region

Manifestacja pracowników służby zdrowia w Częstochowie

Manifestacja pracowników służby zdrowia w Częstochowie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Demonstracja w obronie pracowników zwalnianych z trzech miejskich szpitali połączonych w jedną placówkę odbędzie się w południe w Częstochowie.
Komisja Krajową NSZZ "Solidarność" ogłosiła dzisiejszy dzień Ogólnopolskim Dniem Solidarności w obronie praw pracowników zwalnianych z przekształcanych szpitali w Częstochowie. Jak podkreślają władze związku, miasto to jest przykładem, jak w najbliższym czasie może wyglądać prywatyzacja służby zdrowia.

Połączenia placówek obawiają się pracownicy i pacjenci. Miasto chce, by "nowy szpital" oprócz bezpłatnych operacji i zabiegów finansowanych przez NFZ, zarabiał świadcząc usługi komercyjne. Pacjenci boją się wydłużenia kolejek do niektórych specjalistów, a pracownicy utraty miejsc pracy i obniżenia płac. W przeprowadzonym przez Solidarność referendum 90 procent głosujących pracowników szpitali opowiedziało się przeciwko połączeniu placówek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się