Menu Region

Wandale odpowiedzialni za zniszczenie zduńskiego cmentarza...

Wandale odpowiedzialni za zniszczenie zduńskiego cmentarza przed sądem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed sądem w Zduńskiej Woli rozpoczął się proces sześciu osób oskarżonych o zdewastowanie miejscowego cmentarza. W ubiegłym roku zniszczyli łącznie około 400-tu nagrobków.
Dwaj główni oskarżeni przyznali się dziś do winy. Mimo młodego wieku oskarżonych sąd zdecydował się ujawnić ich dane osobowe. Przemysław Kaźmierczak i Jakub Miśkiewicz w obecności poszkodowanych wyrazili skruchę. Powiedzieli, że żałują swojego czynu i uświadomili to sobie, gdy byli w więzieniu.

Adwokat Zbigniew Kozera ma nadzieję, że taka postawa wpłynie na złagodzenie kary. Zapewnia, że jego klient odpracuje powstałe szkody. Pozostałych czterech oskarżonych nie przyznało się do winy przed sądem, chociaż w śledztwie brali odpowiedzialność za zniszczenia. Teraz twierdzą, że do składania fałszywych zeznań zmuszali ich policjanci.

Za zniszczenie mienia i znieważenie miejsca pochówku wszystkim grozi do 5 lat więzienia.
Cmentarz przy ulicy Bema w Zduńskiej Woli został w zeszłym roku zniszczony trzy razy - w kwietniu, maju i listopadzie. Straty oszacowano na 250 tysięcy złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się