Menu Region

Referendum strajkowe w największej linii lotniczej Europy

Referendum strajkowe w największej linii lotniczej Europy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Niemczech rozpoczęło się referendum strajkowe wśród pracowników linii lotniczych Lufthansa. Jeśli poprą oni tę formę protestu, strajk może sparaliżować ruch lotniczy w środku sezonu urlopowego.
Do udziału w referendum uprawnionych jest 50 tysięcy pracowników obsługi naziemnej i pokładowej. Ponieważ wielu z ich podróżuje po świecie, referendum potrwa aż 10 dni.

Jego rezultaty zostaną ogłoszone 25 lipca. Jeżeli trzy czwarte głosujących opowie się za strajkiem, co jest niemal pewne, związek zawodowy Verdi może ogłosić w końcu miesiąca strajk bezterminowy. Jego skutki w sezonie urlopowym odczułyby miliony pasażerów.

Związki reprezentujące personel naziemny i pokładowy Lufthansy domagają się podwyżek płac o prawie 10 procent. Pracodawca proponował związkowcom 6,7 procent podwyżki rozłożonej na 21 miesięcy. Pracownicy nie przyjęli jednak oferty i negocjacje w ubiegłym tygodniu zakończyły się fiaskiem.

Osobny spór płacowy prowadzą z dyrekcją Lufthansy piloci, którzy przed tygodniem przeprowadzili strajk ostrzegawczy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się