Menu Region

Siedmiu rannych wraca z Serbii do kraju

Siedmiu rannych wraca z Serbii do kraju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof P. Bąk

Prześlij Drukuj
Większość poszkodowanych w piątkowym wypadku autokaru pod Belgradem opuściła już polskie szpitale. W katastrofie zginęło sześć osób, a 46 zostało rannych.

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach został już tylko 9-letni chłopiec ze złamaną miednicą. - Prawdopodobnie wypiszemy go po kolejnej konsultacji w przyszłym tygodniu - informuje dr Ewa Emich-Widera, dyrektorka GCZMiD.

Pierwsi młodzi pacjenci na własną prośbę wrócili do domów jeszcze w sobotę i niedzielę. Wczoraj wypisano 21 kolejnych osób.

Szpital opuściło również czterech dorosłych uczestników wypadku.
Przynajmniej przez kilka najbliższych dni lekarze w dalszym ciągu opiekować się będą trójką pacjentów, którzy doznali najpoważniejszych obrażeń, między innymi są to wstrząśnienia mózgu, złamania palców oraz obojczyków.

Być może już dzisiaj do Polski wróci siedem z 13 najciężej rannych w wypadku osób. Do tej pory przebywali w szpitalach w Nowym Sadzie.- Wrócą specjalnym medycznym samolotem wypożyczonym w Niemczech - informuje Marta Malik, rzeczniczka wojewody śląskiego, który z ramienia rządu koordynuje akcję pomocy.

Pewne jest, że w czwartek drogą lądową do Polski zostaną przetransportowane ciała sześciu osób, które zginęły.

Ruszyła już akcja pomocy dla rodzin zmarłych i ofiar wypadku. Jutro Caritas zacznie wypłacać zapomogi w wysokości od 2 do 5 tys. zł. Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zwrócił się do minister pracy, by opracowano program pomocy poszkodowanym w Serbii.

Przyczyny wypadku bada serbska milicja i prokuratura w Bielsku-Białej. Wczoraj przesłuchano drugiego kierowcę autokaru. Mężczyzna ujawnił, że szofer, który spowodował wypadek, po raz pierwszy prowadził piętrowy autokar.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się