Menu Region

Angielski sąd skazał Polaka na dożywocie

Angielski sąd skazał Polaka na dożywocie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd w Nottingham w Anglii skazał na dożywocie 30-letniego Polaka oskarżonego o gwałt i usiłowanie gwałtu. Cezary Z. w czerwcu ubiegłego roku zgwałcił jedną z mieszkanek miasta Mansfield w środkowej Anglii. W lipcu usiłował zgwałcić kolejną kobietę. Wydając wyrok sędzia stwierdził, że "obowiązkiem sądu jest chronić kobiety przed gwałcicielami".
Lokalna gazeta "Mansfield Chad" podała, że 30-letni Cezary Z. przejechał do Anglii w 2006 roku. W opinii biegłego psychiatry nie jest on psychopatą. Zdaniem sędziego w pełni świadom tego co robi, Cezary Z. czyhał nocą na samotne kobiety wracające do domu z klubów w centrum miasta. Obezwładniał je, wciągał do ciemnego zaułka i gwałcił. Sąd uznał, że w pierwszym przypadku udało mu się zgwałcić 38-letnią ofiarę. Za drugim razem gwałt 19-letniej dziewczyny udaremnił przypadkowy przechodzień.

Cezary Z., który był w Polsce karany, ale nie za przestępstwa na tle seksualnym, twierdził w sądzie, że jest niewinny. Jego obrońca podkreślał, że jest on żonaty, ma dwoje dzieci, a jego żona przeprowadziła się do Anglii, żeby odwiedzać go w więzieniu. Mimo surowego wyroku, po 5 i pół latach Cezary Z. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się