Menu Region

Nauczymy Ukraińców, jak się robi EURO 2012

Nauczymy Ukraińców, jak się robi EURO 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Krajewski

Prześlij Drukuj
Julia Tymoszenko dostała podczas wczorajszej wizyty w Polsce plan przygotowania Euro 2012.
Są w nim informacje: ile dróg jest potrzebnych , by zorganizować mistrzostwa, ile trzeba hoteli, jak zbudować je szybciej.

Projekt dla Ukrainy przygotowała spółka PL 2012. Pojawiła się także informacja (która nota bene wyciekła od polityków Platformy Obywatelskiej), że PL 2012 ma odpowiadać za organizację mistrzostw tak w Polsce, jak i na Ukrainie. Ale spółka zaprzecza: - Nie ma mowy. My przygotowaliśmy wzory, metodologię, które dostali Ukraińcy. Zaprosiliśmy przedstawicieli wschodniego partnera na warsztaty - tłumaczy Katarzyna Meller, rzeczniczka PL 2012.

Jak się dowiedzieliśmy, Tymo-szenko proponowała stworzenie spółki polsko-ukraińskiej, ale strona polska odmówiła, bo skonfliktowane środowiska polityczno-biznesowe odpowiadające u naszego wschodniego sąsiada za organizację Euro mogłyby sparaliżować pracę takiej spółki.

- Musimy być dla Ukrainy starszym bratem. Ich gospodarka oraz prawo są zapóźnione. Nie mają nawet jednego ciała, które odpowiada za organizację mistrzostw. Z drugiej strony to dzięki Ukrainie mamy szansę na organizację tej imprezy. Jesteśmy na nich skazani, więc musimy im pomóc - mówi Andrzej Biernat, przewodniczący podkomisji ds. organizacji Euro 2012.

Tymoszenko ma zamiar po powrocie do kraju zrobić rewolucję w przygotowaniach do mistrzostw. Na kolejnym spotkaniu z Tuskiem, 15 września, ma przedstawić efekty tych działań. Szefowie obu rządów poinformowali również, że z UEFA będą rozmawiać jednym głosem oraz że uzgodnili wspólne projekty inwestycyjne, jak budowa drogi Lwów - Kraków i trzech nowych przejść granicznych. - Dwa kraje, jedna drużyna - podsumowała Tymoszenko.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się