Menu Region

Prokuratura Krajowa przejęła sprawę prezydenta Sopotu

Prokuratura Krajowa przejęła sprawę prezydenta Sopotu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sprawę prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego przejęła Prokuratura Krajowa. Zawiadomienie o propozycji korupcyjnej ze strony prezydenta złożył biznesmen - Sławomir Julke.
Przedsiębiorca zarzuca Karnowskiemu, że ten w trakcie rozmowy miał zażądać dwóch mieszkań - w zamian za korzystną decyzję w sprawie nadbudowania piętra w sopockiej kamienicy. Julke nagrywał tę rozmowę na dyktafon. Stenogram z tej rozmowy opublikował dziennik "Rzeczpospolita". Jacek Karnowski zarzuty odpiera. Biznesmen złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Sopocie tydzień temu. Dziś sprawę przejęła Prokuratura Krajowa.


Jak mówi Dariusz Makowski z wydziału zamiejscowego do spraw przestępczości zorganizowanej, dziś zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania, o jego szczegółach prokurator nie chciał mówić.

O przekazanie sprawy do Prokuratury Krajowej wnioskowali pomorscy działacze Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast radni klubu PiS w Sopocie złożyli dziś wniosek do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji - powiedziała Aleksandra Jankowska z sopockiego PiS-u. Jak dodała, o sprawach korupcyjnych w Sopocie jej ugrupowanie mówi już od dziesięciu lat. Jej Zdaniem stanowisko w tej sprawie powinna zająć Rada Miasta. Nadzwyczajna sesja ma zostać zwołana w ciągu dwóch tygodni.

Prezydent Jacek Karnowski poszedł na bezpłatny, kilkudniowy urlop. Po sobotniej publikacji "Rzeczpospolitej" zawiesił także członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się