Menu Region

Jutro decyzja ws. stoczni Gdynia i Szczecin

Jutro decyzja ws. stoczni Gdynia i Szczecin

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawdopodobnie jutro rada ministrów podejmie decyzję, która pozwoli na rozpatrzenie sprawy stoczni Gdynia i Szczecin przez Radę Europejską Ministrów. Dotąd problemami przedsiębiorstw zajmuje się Kolegium Komisarzy. Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział, że podjęcie takiej decyzji zarekomendował komitet europejski działający przy radzie ministrów.
Jednak pomimo przeciągających się trudności resort skarbu ma nadzieję, że stocznie Szczecin i Gdynia uda się uratować. Szanse na pozytywną prywatyzację i restrukturyzację przedsiębiorstw może zwiększyć kolejna propozycja Mostostalu, który jest zainteresowany stocznią Szczecin. Firma zaproponowała zwiększenie wkładu własnego do 180 milionów euro, czyli tyle ile oczekiwała Bruksela.

Sprawą stoczni zajmuje się dziś kolegium szefów gabinetów komisarzy w Brukseli. To nieformalne ciało ma zarekomendować kolegium komisarzy, aby zajęło się tematem polskich stoczni w środę, jak to zostało zaplanowane.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się