Menu Region

Premierzy Polski i Ukrainy deklarują ścisłą współpracę ws....

Premierzy Polski i Ukrainy deklarują ścisłą współpracę ws. Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polska i Ukraina będą ściśle współpracować przy organizowaniu Euro 2012 - zadeklarowali w Warszawie premierzy Polski i Ukrainy. Dziś po raz pierwszy zebrał się komitet organizacyjny mistrzostw. Do Warszawy przyjechała szefowa ukraińskiego rządu Julia Tymoszenko.
Premierzy zapewnili, że stadiony w Kijowie i Warszawie powstaną na czas. Zostanie wybudowana także specjalna infrastruktura potrzebna do sprawnego przeprowadzenia mistrzostw.

Najczęściej powtarzane na konferencji zdanie to, że tylko razem możemy zorganizować dobre Mistrzostwa Europy. Premier Ukrainy, Julia Tymoszenko poinformowała, że pojawił się pomysł by rządy Polski i Ukrainy rozegrały wspólnie w połowie września mecz piłkarski. Zdaniem Tymoszenko hasłem przygotowań do mistrzostw powinno być motto "dwa kraje, jedna drużyna".

Premier mówiła, że na dzisiejszym spotkaniu komitetu organizacyjnego zapadły konkretne decyzje na przykład dotyczące budowy dróg i przejść granicznych. Natomiast premier Donald Tusk powiedział, że oba kraje mają do wykonania "kawał roboty" i chodzi o to, by wykonać ją wspólnie. Premier dodał, że możliwe jest, iż są w Europie państwa, którym zależy, aby Euro2012 nie było zorganizowane w Polsce i na Ukrainie, jednak ich nadzieje są płonne. Tusk dodał, że oba kraje będą bardzo blisko współpracować, koordynując swoje działania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się