Menu Region

Pracownicy Henryka Stokłosy chcą uwolnienia szefa

Pracownicy Henryka Stokłosy chcą uwolnienia szefa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości będzie dziś (od godz. 12.00 do 14.00) pikietować trzystu pracowników zakładów mięsnych Henryka Stokłosy. Domagają się oni zwolnienia z aresztu swego szefa i jego powrotu do Śmiłowa koło Piły.
Były senator, po zatrzymaniu w Niemczech na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, od grudnia minionego roku przebywa w areszcie. Wyjazd na pikietę to inicjatywa pracowników kilku firm byłego senatora. Uważają, że Henryk Stokłosa powinien odpowiadać z wolnej stopy.

Obrońcy Henryka Stokłosy wysłali niedawno skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. 22 lipca Sąd Apelacyjny w Warszawie ma rozpatrzyć ich skargę na areszt byłego senatora.

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga 4 czerwca przekazała do warszawskiego sądu akt oskarżenia w sprawie Stokłosy zawierający 21 zarzutów - od korupcyjnych po tworzenie zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się