Menu Region

Recznik UEFA o Euro 2012: Polska pewna, Ukraina niepewna

Recznik UEFA o Euro 2012: Polska pewna, Ukraina niepewna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rzecznik UEFA William Gaillard dobrze ocenia polskie przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Trudniej mu jednoznacznie ocenić, jak to jest z Ukrainą.
- Z Polski mamy dobre wieści - mówi rzecznik UEFA w rozmowie z wiedeńskim dziennikiem gospodarczym "Wirtschaftsblatt", nawiązując do obaw, że niezbędne inwestycje infrastrukturalne nie zostaną zrealizowane na czas.

UEFA w ciągu ostatnich miesięcy odnotowała wyraźny postęp polskich przygotowań do Euro 2012. Ukraińskich juz jednak tak dobrze nie ocenia. William Gaillard wylicza: - Obietnic jest sporo, ale brak choćby hoteli. Potrzebni są prywatni inwestorzy, a ci potrzebują otwartego rynku. Nie ma pewności, czy Ukraina spełnia ten warunek.

Futbolowej federacji zależy jednak, by mistrzostwa rzeczywiście się odbyły. Dlatego UEFA - dodaje rzecznik - obiecuje elastyczność. Gotowa jest zgodzić się, by na przykład w jednym kraju mecze były rozgrywane w pięciu miastach, w drugim zaś w trzech. Albo na zamianę Lwowa, gdzie brak pieniędzy na budowę stadionu, na Odessę, która stadion już ma.

- Tylko jedno jest pewne: nie pójdziemy na żadne kompromisy co do jakości turnieju, ale poza tym UEFA pomoże, gdzie to tylko możliwe - rzecznik UEFA w rozmowie z austriacką gazetą.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się