Menu Region

Po 18. urodzinach zmień szpital albo NFZ przestanie płacić...

Po 18. urodzinach zmień szpital albo NFZ przestanie płacić za leczenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
25 pacjentów z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku ma cofnięte zgody przez Narodowy Fundusz Zdrowia na dalsze leczenie w tym szpitalu.
Są to pacjenci, którzy skończyli 18 rok życia. Do tej pory za zgodą NFZ-u mogli takie leczenie kontynuować, wśród tych pacjentów jest 11 z onkologii dziecięcej. To efekt wprowadzenia nowych zasad rozliczania szpitali z NFZ od 1 lipca. - To, w jaki sposób zostaliśmy poinformowani o tym to skandal - mówi profesor Maciej Kaczmarski kierownik III Kliniki Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.


Profesor uważa, że jeżeli są nawet takie wymogi, to powinno to być wprowadzone na zasadzie okresu przejściowego, żeby przygotować zarówno instytucje, jak i szpitale do tego, żeby tych chorych we właściwy sposób i we właściwym czasie zabezpieczyć w formy leczenia, jakie mieli do tej pory.
Nie każdego pacjenta można przenieść do szpitala dla dorosłych pomimo tego, że skończył 18 lat.
Jak twierdzi profesor Marzanna Krawczuk - Rybak, kierownik kliniki onkologii dziecięcej szpitala - onkolodzy zajmujący się leczeniem osób dorosłych nie znają schematów stosowanych w onkologii dziecięcej. - Pacjent, który jest leczony zgodnie z zasadami dajmy na to białaczki, musi skończyć ten sam program leczenia, który rozpoczął, nie może w połowie przejść pod jakiś inny program terapeutyczny - powiedziała profesor Krawczuk.

Narodowy Fundusz zdrowia twierdzi, że do każdego przypadku będzie podchodził indywidualnie. Jednak już teraz szpital dostał pismo, w którym jest informacja o wypowiedzeniu zgody na kontynuowanie leczenia u 25 pacjentów, w tym 11 z dziecięcej onkologii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się