Menu Region

Czego się obawia dzisiejszy człowiek

Czego się obawia dzisiejszy człowiek

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Świrkowicz

Prześlij Drukuj
Pamiętacie krwiożerczych kosmitów z przezabawnego arcydziełka Tima Burtona "Marsjanie atakują", którzy panicznie bali się muzyki country?
Otóż zdaniem Tima Lihoreau, autora książki "Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów" (od dziś w księgarniach), ich wrażliwość na kowbojskie rytmy to nie żadna pozaziemska przypadłość, ale typowy przykład rusmusofobii - jednego z setek nierzadko absurdalnych lęków, które nieustannie trapią współczesnego człowieka.

Na z górą dwustu stronach Lihoreau przedstawia imponujący katalog nowoczesnych fobii i fobijek, które z pewnością siedzą w niejednym z nas.
Macie wrażenie, że pod waszą nieobecność znajomi nieustannie was obgadują? To nieuchronny znak, że cierpicie na antefamafobię. A może pocicie się na samą myśl o zataczającej coraz szersze kręgi łysinie? Diagnoza jest prosta: calvofobia.

Autor rozprawia się też m.in. z fronsofobią (lęk przed parzeniem herbaty na przyjęciach), aestafobią (strach przed latem i koniecznością odsłaniania różnych partii ciała) oraz agmenofobią, czyli przekonaniem, że kolejka, którą wybierzemy w supermarkecie, na pewno będzie się poruszać najwolniej.

Zabawne pseudomedyczne dywagacje Lihoreau to kapitalna rozrywka na letnie wieczory. Ale pamiętajcie: zanim zagłębicie się w lekturę, lepiej sprawdźcie, czy na pewno wyłączyliście żelazko.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się