Menu Region

Męski Świat: Ronaldinho

Męski Świat: Ronaldinho

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Andrzej Dworak

Prześlij Drukuj
Zna go cały świat - genialny piłkarz brazylijski, ulubieniec mediów i kobiet, zachwycił kibiców na wszystkich kontynentach.
Dzięki komentatorowi Dariuszowi Szpakowskiemu, który pierwszy wygrzebał i upublicznił tę informację, wiemy, że Ronaldinho zawdzięcza swoje niepospolite umiejętności w zakresie żonglowania futbolówką swojemu psu. Już w młodości wykazywał tendencję do indywidualnych popisów, więc koledzy nie chcieli z nim grać. Ronaldinho trenował zatem ze swoim kochanym czworonogiem, który podchodził do piłki z taką samą zawziętością jak on.


Efektem były przegryzione futbolówki. Po kolejnej chłopak dostał od ojca ultimatum: "Nie daj jej przegryźć, bo następnej ci nie kupię". Od tej chwili Ronaldinho tak blokował psu dostęp do piłki, że dzięki tym ćwiczeniom stał się mistrzem. Ciekawe, czy nasz Brazylijczyk, Roger Guerreiro, też miał jakiś niezwykły patent na naukę futbolu. Spytamy po Euro. Tymczasem przypomina mi się reportaż, którego bohaterem był szczur z Tanzanii o imieniu Ronaldinho.

Afrykanie też nie pałają przesadną estymą do tych zwierząt, szczególnie, gdy reprezentują one odmianę osiągającą długość 80 cm i ciężar 1,5 kg. Jednak naukowiec Bart Weetjens odkrył, że te szczury mają znakomity węch i potrafią wykryć materiał wybuchowy TNT. W ośrodku badawczym APOPO w Tanzanii trenuje się szczury do wykrywania min, których miliony zakopano w afrykańskiej ziemi. Każdego roku miny powodują 20 tys. ofiar. Jednym ze szczurzych saperów jest Ronaldinho, któremu kamera towarzyszy od narodzin przez specjalistyczny trening po wykonywanie zadań na polach minowych Mozambiku. Ronaldinho okazał się saperskim mistrzem. Zapewne uratował od kalectwa wielu chłopców, którzy dziś biegają za piłką.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.