Menu Region

Pomorski PiS żąda dymisji prezydenta Sopotu

Pomorski PiS żąda dymisji prezydenta Sopotu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Członkowie PiS na Pomorzu żądają podania się do dymisji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Jest to odpowiedź posłów na opublikowany wczoraj przez dziennik Rzeczpospolita stenogram z nagrania rozmowy Karnowskiego z sopockim biznesmenem.
W nagraniu słychać między innymi pytanie - "ile mieszkań może wyjść?". Potem osoba, którą "Rzeczpospolita" identyfikuje jako prezydenta Karnowskiego mówi: "Dobrze. Ja bym miał faceta, który by nam to zrobił? Ale on chciałby jedno mieszkanie... jedno dla mnie".

Wczoraj prezydent Karnowski zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej, ale zdaniem posłanki do Parlamentu Europejskiego Hanny Foltyn-Kubickiej, to za mało.
Jak dodała , Karnowski powinien zachować się honorowo i podać się do dymisji, lub przynajmniej zawiesić swoją działalność polityczną i publiczną do momentu wyjaśnienia sprawy. Hanny Foltyn-Kubicka dodała, że już od co najmniej dziesięciu lat mówi się o nieprawidłowościach w polityce Platformy Obywatelskiej a wcześniej SKL-u w Sopocie.

Członkowie zarządu sopockiego PIS, zwrócili się także z apelem do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ćwiąkalskiego o przeniesienia postępowania w sprawie domniemanej korupcji do oddalonej od Trójmiasta prokuratury.

Dziś podczas konferencji prasowej w urzędzie miasta w Sopocie prezydent Karnowski ma się odnieść do publikacji w "Rzeczpospolitej".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się