Menu Region

Stan zdrowia rannych w Serbii polepsza się

Stan zdrowia rannych w Serbii polepsza się

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawdopodobnie jutro kolejne osoby poszkodowane w wypadku w Serbii opuszczą szpitale w Katowicach i Sosnowcu.
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki obecnie przebywa 25 osób. Ich stan jest stabilny. Dyrektor placówki Ewa Widera podkreśliła, że obecnie nie ma obaw o życie pacjentów.

12 osób jest pod opieką lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym świętej Barbary w Sosnowcu. Rzecznik szpitala Mirosław Rusecki powiedział, że ich życiu nic nie zagraża. Są to osoby ze złamaniami, potłuczeniami czy otarciami naskórka. - Pacjenci pozostaną w szpitalu na pewno całą niedzielę, ale jutro powoli zaczną opuszczać placówkę - dodał rzecznik.

Śląskie szpitale opuściło 6 osób - dwie zostały wypisane z placówki w Sosnowcu, po dwóch pacjentów opuściło także szpitale w Katowicach Ochojcu i Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki.
Jedna osoba wypisana została także z serbskiej placówki. W szpitalach w Belgradzie i Nowym Sadzie pozostaje 12 osób. Jak przekazali śląskim urzędnikom serbscy lekarze stan poszkodowanych Polaków się poprawia, a ich życiu nie zagraża bezpieczeństwo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się