Menu Region

Przez Leszno do Vojens

Przez Leszno do Vojens

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Portala

Prześlij Drukuj
Australia, Rosja, Węgry i Polska zmierzą się w sobotni wieczór na torze stadionu im. Alfreda Smoczyka w półfinale ósmej edycji żużlowego Drużynowego Pucharu Świata.
W drugim Czechy, Dania, Szwecja i W. Brytania zmierzą się na Brandon Stadium w Coventry w poniedziałek. Tytułu najlepszej drużyny świata bronią Polacy.

Biało-czerwoni 21 lipca 2007 roku, w wielkim finale rozegranym w Lesznie, pod kierunkiem selekcjonera Marka Cieś-laka pokonali Danię, Australię i Wielką Brytanię. Czy owal w Lesznie znów okaże się szczęśliwy? Zwycięzcy turniejów w Lesznie i w Coventry awansują bezpośrednio do finału w duńskim Vojens (sobota, 19 lipca).

Drużyny sklasyfikowane na drugim i trzecim miejscu dwa dni wcześniej, także na torze w Vojens, walczyć będą o finał w barażu. Dwa najlepsze zespoły uzupełnią kwartet.

Mamy obecnie pięć drużyn na najwyższym światowym poziomie: Polskę - broniącą trofeum imienia legendarnego Ove Fundina, Danię - głównego faworyta do zwycięstwa w finale w Vojens, Australię, Szwecję i Wielką Brytanię. Dla jednej z nich zabraknie miejsca w batalii o medale.

Wybrańcy trenera Cieślaka, Duńczycy, na czele z dwukrotnym mistrzem świata Nickim Pedersenem oraz Australijczycy powinni podzielić między sobą tegoroczne łupy. Zdobycie twierdzy w Vojens będzie wielkim wyzwaniem dla kapitana Tomasza Golloba i spółki.

Gollob, czwarty po pięciu turniejach cyklu Grand Prix 2008, jest pewniakiem. O pozostałe cztery miejsca w polskiej drużynie walczy pięciu żużlowców - Jarosław Hampel, Rune Holta, Wiesław Jaguś, Krzysztof Kasprzak i Grzegorz Walasek. Jeden w sobotni wieczór zostanie odesłany na trybuny. Hampel i Holta mają nowe silniki GM.

- Ostateczny skład z podziałem numerów startowych ogłoszę po sobotnim popołudniowym treningu. Dokonałem wyboru zawodników także pod kątem finału w Vojens. Dopiero po nim mogę być rozliczony za wynik - tłumaczy Cieślak.

Historia drużynowych mistrzostw świata rozpoczęła się w 1960 r. Narodziły się z inicjatywy działaczy Polskiego Związku Motorowego i tygodnika "Motor". Drużynowy Puchar Świata organizowany jest od 2001 r.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się