Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Porażka Nielby: Nie zatrzymali skrzydłowego

Jacek Pałuba
Dawid Przysiek skutecznie wykonywał rzuty karne, ale Nielba nie zdołała pokonać Śląska A. Dembiński
Nie udał się, niestety, wyjazd piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec na Dolny Śląsk. Siódemka trenera Edwarda Kozińskiego przegrali w Dzierżoniowie w meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław 30:33 (14:13).

Zespół z Wągrowca mocno osłabiony brakiem kilku kontuzjowanych, podstawowych zawodników, w ostatnich dniach zakontraktowała rozgrywającego Andreja Frołowa. Jak pokazał mecz w Dzierżoniowie, był to dobry ruch działaczy, bo ten mierzący ponad dwa metry gracz okazał się dużym wzmocnieniem ekipy. Dobrze spisywał się w obronie i zablokował wiele strzałów rywali, a zdobył jeszcze osiem goli. Niestety, to wszystko okazało się za mało, aby pokonać wrocławskiego przeciwnika.

Nielba rozpoczęła to spotkanie bardzo dobrze i po kwadransie gry wygrywała 9:4. Wtedy opiekun Śląska poprosił o czas i podczas tej przerwy zmienił ustawienie w obronie swojego zespołu. To z czasem przyniosło efekt i gracze Nielby mieli coraz wieksze trudności ze zdobywaniem kolejnych bramek. Do przerwy goście jeszcze prowadzili 14:13. Przez dziesięć minut drugiej odsłony zespół trenera Kozińskiego stawiał czoła Śląskowi i utrzymywał rezultat remisowy.

Potem, niestety, wrocławianie wypracowali sobie przewagę (było 23:19), której praktycznie nie oddali już do ostatniej syreny. Niesamowitą skutecznością w ekipie rywali popisywał się w tym spotkaniu prawoskrzydłowy Paweł Piętak. Gracze z Wągrowca mieli ogromne kłopoty z powstrzymaniem tego zawodnika, który zdobył aż 14 bramek. Porażka sprawiła, że Nielba ma już tylko dwa punkty przewagi nad Śląskiem w ligowej tabeli, ale to jest cały czas czołowa ósemka sezonu.

Już w środę Nielbę czeka kolejny występ we Wrocławiu, gdzie zagra ze Śląskiem w Pucharze Polski. A w niedzielę 13 grudnia kolejny mecz ligowy z MMTS Kwidzyn w hali przy ul. Kościuszki.

Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec 33:30 (13:14)