Menu Region

PO kontra szefowie telewizji

PO kontra szefowie telewizji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Platforma podtrzymuje swoje stanowisko o likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego od 1 stycznia 2009 r. - Decyzja o likwidacji abonamentu zapadła. Z tą fikcją trzeba skończyć - mówił wczoraj w Sejmie szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.
Słowa Chlebowskiego były reakcją na list szefów największych stacji telewizyjnych: Polsatu, TVN i TVP, w którym za- apelowali o utrzymanie abonamentu. Chcą oni jednak, aby widzowie mieli możliwość odliczania go od podatków.

"W większości krajów europejskich abonament jest powszechną formą dofinansowania mediów publicznych, które jednocześnie mają ustawowo narzucone pewne ograniczenia w pozyskiwaniu przychodów reklamowych" - podkreślali szefowie stacji we wspólnym liście do marszałka Sejmu.

Zaznaczyli, że modele na ograniczenie reklam są różne: od całkowitego zakazu (BBC w Wlk. Brytanii) po ich ograniczenie w dni świąteczne i w czasie najwyższej oglądalności (ZDF, ARD w Niemczech). Pod listem podpisali się Andrzej Urbański, prezes TVP, Piotr Walter, prezes TVN i Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polsatu.

Przedstawiciele tych stacji chcą w sprawie przyszłych mechanizmów finansowania mediów publicznych spotkać się z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Do spotkania dojdzie w przyszłym tygodniu. Wczoraj spotkali się w sprawie cyfryzacji z prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anną Streżyńską.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się