AZS AWFiS Gdańsk przegrał szósty mecz z rzędu

Paweł Stankiewicz
Piotr Chrapkowski rzucił trzy bramki
Piotr Chrapkowski rzucił trzy bramki G. Mehring
Piłkarze ręczni AZS AWFiS zanotowali szóstą kolejną porażkę w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy. Gdańskiej drużynie nic nie dało, że aż trzy z tych spotkań grała u siebie, bo i tak we wszystkich poległa.

Wczoraj akademicy przegrali we własnej hali z Zagłębiem Lubin 28:33. W tym sezonie podopiecznych trenerów Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego będzie czekać twarda walka o utrzymanie się w ekstraklasie. Zadanie z pewnością nie będzie łatwe, bo rywale zdobywają punkty. I gdańszczanie muszą wreszcie zacząć wygrywać, bo ich sytuacja będzie coraz trudniejsza.
Od początku meczu na parkiecie dominowali goście. Gdańszczanie nie mogą się pozbierać i nie grają dobrze. Przy stanie 0:2 bramkę dla gospodarzy zdobył Jacek Sulej. Potem jednak było coraz gorzej, bo kolejne trafienie akademicy zanotowali dopiero przy stanie 1:5.

Akademicy nie potrafili przeciwstawić się rywalom, a walkę podjęli dopiero przy stanie 7:15. W końcowych fragmentach pierwszej połowy szczypiorniści AZS AWFiS zerwali się do ataku, choć strata do gości była już spora. Bardzo dobrze grał w tym okresie spotkania Michał Wysokiński, który skutecznie kończył kontry zespołu prowadzonego przez trenerów Waszkiewicza i Biernackiego. Gdańszczanie grali na tyle skutecznie w tej fazie meczu, że strata zaczęła się zmniejszać i przed przerwą akademicy mieli pięć goli do odrobienia do drużyny Zagłębia.

Początek drugiej połowy był nawet niezły w wykonaniu akademików. Do bramki trafiali Wysokiński, Robert Fogler oraz Michał Bednarek i w efekcie w 36. minucie gospodarze przegrywali już tylko 15:17. I tak było przez najbliższe minuty. Nieszczęście AZS AWFiS zaczęło się kiedy do bramki gości wszedł Michał Świrkula, były zawodnik gdańskiego zespołu, który pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał w Kartuzach i Gdańsku.

Jego świetne interwencje sprawiły, że goście z Lubina odskoczyli na sześć goli i kiedy prowadzili już 24:18 , to mogli grać spokojniej. Zwłaszcza, że do końca meczu pozostawało już tylko dziesięć minut. Gospodarze walczyli i próbowali jeszcze odwrócić niekorzystny dla siebie obrót wydarzeń w tym pojedynku, ale doświadczony zespół Zagłębia kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie szczypiorniści z Lubina wygrali w Gdańsku różnicą pięciu bramek.

AZS AWFiS Gdańsk - Zagłębie Lubin 28:33 (11:16)
AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 2, Chrapkowski 3, Wysokiński 7, Jankowski 1, Fogler 4, Sulej 2, Olęcki, Marciniak 2, Kostrzewa 5, Ringwelski 2.
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 3, Niedośpiał 2, Tomczak 9, Paweł Adamczak 3, Kozłowski 7, Kieliba 4, Nowak 4, Jakowlew 1.

Pozostałe wyniki: Nielba Wągrowiec - Powen Zabrze 26:25 (12:14), Traveland Olsztyn - MMTS Kwidzyn 33:21 (17:10), Piotrkowianin Piotrków - Chrobry Głogów 23:23 (11:12), mecze Vive Targi Kielce - Azoty Puławy i Wisła Płock - Śląsk Wrocław rozegrane zostaną dziś.
1. Vive 12 24 414-281
2. Wisła 12 18 374-328
3. Traveland 13 16 363-347
4. MMTS Kwidzyn 13 16 352-367
5. Zagłębie 13 15 383-367
6. Nielba 13 14 372-369
7. Azoty 12 14 329-334
8. Śląsk 12 10 322-333