Gdańsk: Osiem osób oskarżonych o stręczenie i handel...

  Gdańsk: Osiem osób oskarżonych o stręczenie i handel kobietami

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do 15 lat pozbawienia wolności grozi członkom grupy, która nakłaniała kobiety do prostytucji. Gdańska Prokuratura Apelacyjna skierowała do elbląskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia wobec ośmiu osób - siedmiu mężczyzn i jednej kobiety. Ich ofiarami padło pięć kobiet z północy kraju.
  - Zarzuty dotyczą stręczycielstwa i sutenerstwa z art. 204 par. 1 kodeksu karnego oraz zwabienia pod pozorem pracy - powiedział prokurator Krzysztof Trynka, rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej.

  Oskarżeni działali w 2005 r. Pod pozorem znalezienia pracy na terenie Niemiec - głównie w Berlinie - zmuszali kobiety, które odpowiedziały na ogłoszenie o pracę, do świadczenia usług seksualnych.
  Za pośrednictwo w znalezieniu pracy pobierali od 2 do 2,5 tys. euro. - za to usłyszeli dodatkowo zarzuty handlu ludźmi. Proceder polegał także na tym, że z góry oferowano kobietom zatrudnienie w agencjach towarzyskich, czym ułatwiano uprawianie prostytucji. Dwie były prostytutkami w Polsce. Zgodziły się na świadczenie usług w domach, lecz trafiły do domów publicznych.Kilku kobietom udało się uciec i zawiadomić organa ścigania.

  Sześciu oskarżonych przebywa w areszcie, dwoje objętych jest dozorem policyjnym. Jeden z oskarżonych w trakcie śledztwa chciał wymusić na pokrzywdzonej wycofanie zeznań i groźbami karalnymi nakłonić ją, aby nie rozpoznała go w trakcie okazania. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo