Menu Region

Wysoki mandat za stary telewizor

Wysoki mandat za stary telewizor

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Starej lodówki czy zepsutego telewizora lepiej nie wyrzucać na śmietnik. Można za to dostać nawet 500 zł mandatu. Kary nakładać będzie Inspekcja Ochrony Środowiska.
W życie weszło właśnie rozporządzenie premiera, które nadaje takie prawo inspektorom IOŚ. Mandaty grożą nie tylko posiadaczom zużytego sprzętu.

Będą je też musieli zapłacić właściciele sklepów, którzy sprzedają urządzenia RTV i AGD, a nie przyjmują od klientów starych sprzętów. - Rozpoczęliśmy taką akcję jeszcze przed wejściem przepisów w życie - mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Markt.

- Nie chodzi jedynie o klientów kupujących u nas nowe urządzenia. Jeśli ktoś przyniesie nam starą lodówkę i nic nie kupi, także ją przyjmiemy.

Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła ukarać mandatem także za brak informacji w sklepie o tym, jak postępować ze zużytymi urządzeniami RTV i AGD i gdzie je oddać.

Stare urządzenia można też zawieźć do specjalnych punktów recyklingu. Takie placówki muszą znaleźć się w każdej gminie. Zużyty sprzęt muszą przyjmować też wszystkie firmy zajmujące się odbieraniem niesegregowanych odpadów komunalnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się