Menu Region

Przed olimpiadą sześć zębów w uśmiechu

Przed olimpiadą sześć zębów w uśmiechu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jane Macartnej, Pekin, "The Times"

Prześlij Drukuj
Dla tych, którzy nie mają pewności, jak dopingować sportowców podczas igrzysk w Pekinie, chińska Akademia Etykiety opracowała specjalny Olimpijski Układ Ruchowy.
Jak wyjaśniają chińskie władze, składający się z czterech ruchów układ będzie częścią ogólnonarodowej kampanii mającej na celu zachęcenie powściągliwych Chińczyków do bardziej żywiołowego i energicznego kibicowania sportowcom. Cały układ opracowano tak, by był prosty. - Wybraliśmy gesty takie jak unoszenie kciuków, bo są zrozumiałe dla ludzi z wszystkich krajów świata i wyznawców każdej religii - mówi Li Ning, szefowa Akademii Etykiety.

Jednocześnie dziewczęta wybrane do podawania medali olimpijskich przechodzą właśnie wielogodzinne szkolenia, podczas których uczą się, ile zębów należy pokazać w uśmiechu (sześć) i jak nisko się kłaniać (najpierw 45 stopni, a następnie 15).

Nadal jednak nie wiadomo, ilu obcokrajowców będzie mogło oglądać olimpijskie zmagania. Władze zapowiadają, że nie wpuszczą do Chin: osób chorych umysłowo, nosicieli chorób zakaźnych, prostytutek i terrorystów.

Goście mogą zabrać ze sobą swoje ulubione zwierzaki, ale nie mogą wwozić opium. I powinni pamiętać, że spanie pod gołym niebem jest w Chinach zakazane.

Tłum. Lidia Rafa

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się