Menu Region

Chińczycy też zaczynają mieć nadwagę

Chińczycy też zaczynają mieć nadwagę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szczupli do niedawna mieszkańcy Chin zaczynają mieć problem z otyłością. Najnowsze badania amerykańskich naukowców wskazują, że nadwagę ma obecnie jeden na czterech obywateli Państwa Środka.
Chińczycy coraz szybciej przyjmują zachodni styl życia, co wiąże się z pośpiechem i niezdrowym jedzeniem. Już prawie 30 procent mieszkańców Państwa Środka waży zbyt dużo - twierdzi na łamach pisma "Health Affairs" profesor Barry Popkin ze stanowego Uniwersytetu w Północnej Karolinie i dodaje, że ich liczba rośnie o ponad milion miesięcznie.

Główny problem to zmiany w diecie. Chińczycy zużywają coraz więcej oleju, przestawiają się z gotowania na smażenie. Poza tym spożywają coraz więcej kalorii w postaci ryb, jaj, nabiału czy mięsa. Ponadto przesiadają się z rowerów na motory i samochody, mniej pracują fizycznie, a więcej czasu spędzają przed telewizorem.

Eksperci twierdzą, że jeśli ten trend się utrzyma, za 20 lat liczba Chińczyków z nadwagą będzie dwukrotnie większa niż dziś. Jednocześnie wzrośnie liczba ludzi chorych na serce czy cukrzycę, co odbije się na krajowej gospodarce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się