Menu Region

Niemiecka policja wydała wojnę handlarzom narkotyków

Niemiecka policja wydała wojnę handlarzom narkotyków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemiecka policja i prokuratura od rana prowadzą rewizje w kilkuset miejscach związanych z produkcją narkotyków. Zdaniem mediów, to jedna z największych tego typu akcji w historii Niemiec.
Przeszukania prowadzone są w około 600 prywatnych mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych na terenie Niemiec, a także Austrii i Szwajcarii. Wspólna akcja funkcjonariuszy z tych trzech krajów ma na celu zlikwidowanie siatki produkcji nielegalnych używek.

Jej członkami są dwaj Niemcy - jeden z okolic Monachium, drugi z Dolnej Saksonii - którzy za pośrednictwem Internetu rozprowadzali ogromne ilości substancji służących do wyrobu narkotyków. Nad ranem policjanci wkroczyli zarówno do ich mieszkań, jak i pomieszczeń należących do odbiorców towaru.

Według informacji mediów, w ten sposób ujawniono i zlikwidowano co najmniej kilka laboratoriów, w których wytwarzane były narkotyki. W jednym z miejsc ilość zarekwirowanych substancji była tak duża, że do ich zabrania potrzebna była ciężarówka.

Ani policja, ani prokuratura nie informują o szczegółach akcji prowadzonej we wszystkich krajach związkowych Niemiec. Efekty rewizji, które potrwają prawdopodobnie do późnego wieczora, mają zostać podane do publicznej wiadomości jutro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się