Menu Region

Kancelaria premiera: Jesteśmy obiektem ataków PiS

Kancelaria premiera: Jesteśmy obiektem ataków PiS

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kancelaria Premiera uważa, że stała się obiektem ataków PiS z powodu tak zwanych przekazów dnia, czyli instrukcji dla zaplecza parlamentarnego rządu.
"Dziennik" napisał, że posłowie PO otrzymywali od rządu instrukcje, w których mieli za zadanie krytykować prezydenta Lecha Kaczyńskiego i chwalić premiera Donalda Tuska.

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Sławomir Nowak uważa, że krytyka tych działań to brutalna i agresywna walka wyborcza PiS i Kancelarii Prezydenta. Zapewnił jednak, że jeśli w instrukcjach znalazły się jakiekolwiek stwierdzenia, które mogły kogoś dotknąć, zostaną one usunięte. Dodał, że z całą pewności nie będą stamtąd usunięte stwierdzenia dotyczące prezydenta.

Sławomir Nowak odparł również zarzuty Kancelarii Prezydenta dotyczące finansowania instrukcji. Jak podkreślił, nie są one finansowane z pieniędzy podatników, ponieważ posłowie PO mieli do nich dostęp przez internet.

Minister Nowak powiedział, że analogiczne dokumenty przygotowywał poprzedni gabinet. PiS argumentuje jednak, że za jego rządów instrukcje dla posłów przygotowywało biuro prasowe partii, a nie struktury rządowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się