Menu Region

Sarkozy weźmie udział w otwarciu igrzysk w Pekinie

Sarkozy weźmie udział w otwarciu igrzysk w Pekinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich, reprezentując Francję i całą Unię Europejską - poinformowała kancelaria francuskiego prezydenta. Obrońcy praw człowieka apelowali do przywódców państw o zbojkotowanie ceremonii otwarcia Olimpiady w Chinach, z powodu łamania praw człowieka.
Wcześniej Nicolas Sarkozy uzależniał decyzję o przyjeździe do Pekinu od wyniku rozmów przedstawicieli chińskich władz z emisariuszami Dalajlamy. Stosunki chińsko-francuskie uległy znacznemu ochłodzeniu po zgaszeniu olimpijskiego ognia w Paryżu, podczas wizyty w tym mieście sztafety olimpijskiej. Po tym incydencie prezydent Francji miał obiecać chińskiemu prezydentowi Hu Jintao, że do października, kiedy wznowiony zostanie chińsko-tybetański dialog, nie będzie w swych wypowiedziach odnosił się do kwestii Tybetu.

Wbrew apelom amerykańskich organizacji zajmujących się monitoringiem praw człowieka, do Pekinu na pewno przybędzie amerykański prezydent George Bush. Uczestnictwo w inauguracji Olimpiady zapowiedzieli również premierzy Japonii, Australii i Holandii. W ceremonii zamknięcia Olimpiady weźmie też udział brytyjski premier Gordon Brown, bowiem Londyn jest organizatorem kolejnych letnich igrzysk w 2012 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się