Menu Region

Lewica chce debaty o tarczy, marszałek mówi: nie!

Lewica chce debaty o tarczy, marszałek mówi: nie!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na dzisiejszym posiedzeniu posłowie debatują na temat tarczy antyrakietowej.
Ponad godzinę trwało zamieszanie w Sejmie i posłowie nie mogli rozpocząć obrad. Klub Lewicy złożył wniosek, aby rząd poinformował o stanie stanie negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej.

Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski zarządził przerwę i zwołał Konwent Seniorów. Następnie klub Lewicy i PiS zgłosili wnioski o zarządzenie kolejnej półgodzinnej przerwy. Wniosek został jednak odrzucony.

Po wniosku wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Dolniaka o natychmiastowe rozpoczęcie prac, posłowie wznowili obrady.

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogranicza debatę publiczną. Klub Lewicy domagał się poszerzenia porządku obrad o debatę na temat intalacji w Polsce tarczy antyrakietowej, ale marszałek Sejmu nie przychylił się do tego wniosku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się