Menu Region

Marcinkiewicz nie potwierdza wersji Ziobry

Marcinkiewicz nie potwierdza wersji Ziobry

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agata Kondzińska

Prześlij Drukuj
Były premier rządu PiS Kazimierz Marcinkiewicz nie potwierdza informacji Zbigniewa Ziobry, jakoby interesował się dokumentami dotyczącymi afery paliwowej.
- Pytałem ministra Ziobrę o przebieg najważniejszych śledztw w kraju, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by zaglądać do akt - mówi dziennikowi "Polska" Kazimierz Marcinkiewicz.

To jego reakcja na słowa Zbigniewa Ziobry, posła PiS i byłego szefa resortu sprawiedliwości, który stwierdził, że akta z afery paliwowej pokazał Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi partii, bo "premier był zajęty".

Kazimierz Marcinkiewicz jest zdumiony całą sytuacją: - Jestem przekonany, że wgląd do akt powinni mieć prokuratorzy i służby do tego powołane, a nie politycy - mówi.

Sprawę bada już prokuratura. Niewykluczone, że postawi Ziobrze zarzut przekroczenia uprawnień. Były minister broni się, że pokazał akta Kaczyńskiemu, bo ten był wówczas członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego. I miał do tego prawo.

Czy rzeczywiście? Już niedługo będą to mogli ustalić śledczy, bo właśnie wczoraj prokurator krajowy Marek Staszak podpisał wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PiS. Pismo trafi do marszałka Sejmu już w środę.

Posłowie PO, SLD i PSL zapowiedzieli już, że go poprą. Być może jednak wcale nie będą musieli, bo Ziobro, chcąc wyprzedzić ich ruch, sam może zrezygnować z immunitetu. By, jak zaznaczył, nie dać satysfakcji politykom PO.

PiS uważa, że wniosek prokuratury ma charakter polityczny, a nie prawny. Arkadiusz Mularczyk, poseł z partii Kaczyńskiego, twierdzi nawet, że działaniem śledczych wobec Ziobry powinna zająć się komisja sejmowa. Podkreśla, że jeśli PO na to nie pozwoli, to PiS powróci do tej sprawy w przyszłej kadencji. - Prokuraturę wykorzystuje się do działań politycznych, by dyskredytować ludzi, którzy w tamtej kadencji walczyli z przestępczością i korupcją.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się