Menu Region

Awaria w węgierskiej elektrowni, zawinili pracownicy

Awaria w węgierskiej elektrowni, zawinili pracownicy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rzecznik prasowy węgierskiej elektrowni jądrowej w Pecs zapewnił, że podczas wczorajszej awarii nie doszło do wycieku substancji radioaktywnych. Węgierskie media poinformowały o awarii dopiero dziś.
Istvan Mikler - rzecznik elektrowni w Pecs powiedział, że awaria w węgierskiej elektrowni nie wiązała się z żadnymi zagrożeniami dla środowiska i została sklasyfikowana na pierwszym poziomie w ośmiostopniowej, międzynardodowej skali anomali.

Przyczyną awarii była nieuwaga pracowników, którzy podczas prac remontowych pierwszego bloku pozostawili otwarte drzwi powietrznej śluzy, co spowodowało obniżenie podciśnienia wewnątrz siłowni.
To jedyna elektrownia jądrowa na Węgrzech, ktora dostarcza aż 40 procent krajowego zapotrzebowania na prąd.

Podobny incydent sklasyfikowany na pierwszym poziomie w ośmiostopiniowej skali anomalii, wydarzył się w Pecs 22 czerwca 2006 roku podczas generalnego remontu czwartego bloku siłowni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się