Menu Region

Szpital zapłaci 800 tys. zł odszkodowania

Szpital zapłaci 800 tys. zł odszkodowania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Daniel Sibiak

Prześlij Drukuj
Kobieta, której dziecko przyszło na świat z porażeniem mózgowym w wieruszowskim szpitalu, dostanie od placówki 800 tys.
Kobieta, której dziecko przyszło na świat z porażeniem mózgowym w wieruszowskim szpitalu, dostanie od placówki 800 tys. zł odszkodowania i 4 tys. zł miesięcznej renty. Tak zdecydował wczoraj Sąd Apelacyjny w Łodzi. To jedno z najwyższych odszkodowań, jakie zasądzono w Polsce.

Do powikłań przy porodzie pacjentki doszło w 2004 r. Kobieta nie chce rozmawiać o tym, co spotkało ją i jej dziecko. Nie zdradza nawet jego płci.
Władze szpitala upierały się dotąd, że personel nie popełnił błędu podczas przyjmowania porodu. Mimo to Sąd Okręgowy w Sieradzu uznał rację matki. Dyrektor wieruszowskiego szpitala odwołał się. Przed złożeniem apelacji przekonywał, że porażenie mózgowe może być wynikiem wrodzonej wady mózgu. Jego zdaniem sprawa nie była jednoznaczna, ale jak wczoraj stwierdził, uszanuje wyrok.

- Część wypłaty zostanie uregulowana z ubezpieczenia szpitala - mówi Andrzej Jackowski, dyrektor SP ZOZ Wieruszów. - Zawarliśmy porozumienie z pełnomocnikiem rodziny co do harmonogramu wypłacania rat.

Szpital w Wieruszowie jest jednak ubezpieczony na 500 tys. zł. Maksymalna wypłata dla jednego pacjenta została określona na 250 tys. zł. Po odjęciu tej sumy zostaje do zapłacenia jeszcze 550 tys. zł z budżetu szpitala oraz 4 tys. zł miesięcznej renty, która ma być wypłacana dożywotnio. Skąd szpital weźmie tyle pieniędzy? Tym bardziej, że jest w likwidacji i działa tylko do kwietnia 2009r.?

- Wypłacimy wszystko stopniowo. Zamiast na wyposażenie, sprzęt czy podwyżki dla personelu pieniądze pójdą na odszkodowanie - uspokaja dyr. Jackowski. - Po likwidacji placówki zobowiązania przejdą na władze powiatu wieruszowskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się