Menu Region

PKP podnoszą ceny biletów

PKP podnoszą ceny biletów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

MK

Prześlij Drukuj
Od poniedziałku kolej podnosi ceny biletów. Podwyżka najbardziej dotknie tych, którzy kupują bilety turystyczne i weekendowe.
Za przejazd I klasą zapłacą prawie o 24 proc. więcej, zaś II klasą - o 15 proc. więcej. PKP Przewozy Regionalne sięgną też do portfeli podróżnych korzystających z biletów miesięcznych. Ich cena podskoczy średnio o 6,30 proc. Na szczęście zmiany nie dotyczą opłat za przejazdy jednorazowe.

PKP Przewozy Regionalne tłumaczy podwyżki rosnącymi cenami paliw i energii elektrycznej. Ten sam powód podano, kiedy w marcu tego roku kolej podnosiła opłaty za korzystanie z pociągów pospiesznych na trasach powyżej 100 km i pociągów osobowych jadących dalej niż 120 km.

Kolejarze jednak nie wykluczają, że jeszcze w tym roku będą zmuszeni jeszcze raz zmienić taryfy i sięgnąć do kieszeni podróżnych.

Stanie się tak, kiedy ceny paliw i energii dalej będą galopować tak jak dotychczas. Problem w tym, że w zamian PKP nie zagwarantują poprawy jakości usług. Na razie pasażerom nie pozostaje więc nic innego, niż zacisnąć zęby.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się