Menu Region

Moskwa liczy, że Waszyngton wstrzyma rozmieszczenie tarczy w...

Moskwa liczy, że Waszyngton wstrzyma rozmieszczenie tarczy w Europie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Moskwa wciąż liczy na to, że Waszyngton wstrzyma rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej w Europie. Poinformował o tym generał Jewgienij Burzyński, szef departamentu zagranicznego resortu obrony.
Obszerny wywiad z tym wpływowym rosyjskim wojskowym zamieścił rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta".

Zdaniem rosyjskiego generała analiza sytuacji na bliskim i środkowym wschodzie pokazuje, że tamtejsze kraje nie zdobędą rakiet dalekiego zasięgu, które mogłyby zagrażać Stanom Zjednoczonym. Dlatego, jak podkreśla Jewgienij Burzyński, Moskwa może się obawiać, że tarcza ma charakter antyrosyjski.

Tym bardziej, że inspektorzy rosyjscy nie zostaną dopuszczeni do pełnej kontroli obiektu. Waszyngton radzi rozwiązać ten problem z Polakami i Czechami - mówi moskiewski generał - ale Amerykanie chcą zarazem by w ramach wzajemności inspektorzy mieli dostęp do rosyjskich obiektów. To bezcelowe - oburza się generał i dodaje, że to nie Rosja podejmuje kroki, które mogłyby zagrozić Ameryce, ale odwrotnie.

Najlepszym sposobem budowania wzajemnego zaufania byłaby rezygnacja Stanów Zjednoczonych z tarczy w Europie - uważa Burzyński.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się