Menu Region

Ośmiornice z kostką Rubika

Ośmiornice z kostką Rubika

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

JT

Prześlij Drukuj
W oceanariach Sea Life Centre w całej Europie rozpoczął się eksperyment, który pozwoli stwierdzić, czy ośmiornice są "prawo-" czy "leworęczne", a może z równą zręcznością władają wszystkimi ośmioma ramionami.
W tym celu wybrano 25 zwierząt, które dostaną zabawki, w tym kostkę Rubika. Ich ramiona przed testami zostaną ponumerowane, aby łatwiej je było rozpoznawać.

Zwiedzający będą mogli wziąć udział w badaniach, zapisując w specjalnych dzienniczkach, które ramię znalazło się najbliżej zabawki, a które zostało wykorzystane do jej podniesienia.

Pracownicy oceanariów będą z kolei obserwować, które z macek służą do jedzenia.

- Ośmiornice są bardzo podatne na stres. Odkrycie strony, z której lubią być karmione, pozwoli zredukować doświadczane przez nie napięcie - tłumaczy Claire Little, ekspertka z Sea Life Centre z angielskiego miasteczka Weymouth. Raport z badań nad ośmiornicami zostanie opublikowany jesienią.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się