Menu Region

MEN zapowiada: W przyszłym roku sześciolatki pójdą do szkół

MEN zapowiada: W przyszłym roku sześciolatki pójdą do szkół

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło podsumowanie konsultacji społecznych dotyczących projektu zmian w systemie edukacji. Zmiany dotyczą zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz pogimnazjalnych.
Projekt zakłada m.in. obniżenie wieku szkolnego do 6 lat. Minister Katarzyna Hall, tłumaczy, że w ten sposób szkoła podstawowa stanie się bardziej przyjazna. Minister edukacji podkreśla, że rodzice będą mogli wystąpić o opóźnienie startu szkolnego swojego dziecka.

Katarzyna Hall zapewnia, że wraz z obniżeniem wielku szkolnego zerówki nie będą likwidowane. Przez pierwsze dwa lata sześciolatki, które nie pójdą do szkoły będą miały obowiązek chodzenia do zerówki. W ostanim roku zostaną wprowadzone obowiązkowe zerówki dla pięciolatków. Proces obniżenia wieku szkolnego ma być rozłożony na 3 lata.

W ramach programu rządowego "Wyprawka szkolna" uczniowie z rodzin ubogich, rozpoczynający reformę w 2009 roku, otrzymają bezpłatne podręczniki. Będzie to dotyczyć uczniów pierwszych klas podstawówki i gimnazjum.

Początkowo MEN planował zapewnienie bezpłatnych podręczników dla wszystkich uczniów rozpoczynających reformę w 2009 roku. Na dodatkową pomoc może także liczyć 10 procent uczniów, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej, a nie spełniają kryterium dochodowego uprawniającego do zasiłków.

Podczas konferencji minister Hall otrzymała pisemny protest przeciw planowanemu obniżeniu wieku szkolnego, podpisany przez 160 tysięcy rodziców. Pismo wręczył Tomasz Elbanowski z Akcji "Ratujmaluchy.pl". Jego zdaniem szkoły nie są przygotowane do przyjęcia sześciolatków w 2009 roku.Zmiany programowe mają wejść w życie we wrześniu 2009 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jak to nie przygotowanene.

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wowes (gość)  •

Jak to nie przygotowane? A korytarze,a kotłownie, a sale gimnastyczne to mało.Woźnych się przeszkoli, sprzątaczki poduczy pedagogiki, starsi uczniowie pomogą. A prof. Senyszyn zajmie się edukacją seksualną i rozdawać bedzie pigułki wczesnoporonne w gimnazjach. To partia Romana sieje defetyzm!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj