Żużel: Gollob wicemistrzem świata, pożegnanie Leigh Adamsa z Grand Prix

SZKI
W sobotni wieczór, na torze Polonii w Bydgoszczy, rozegrano turniej o Grand Prix Polski. Była to ostatnia, jedenasta runda 64. Indywidualnych Mistrzostw Świata. Złoty medal zapewnił sobie w 13. wyścigu Australijczyk Jason Crump. Polski as Tomasz Gollob wywalczył wicemistrzostwo.

Polski żużlowiec miał teoretyczne szanse na mistrzowski tytuł, jednak na torze w Bydgoszczy fatalnie musiałby się spisywać Crump. Tak się nie stało i to rudobrody Australijczyk został najszybszym jeźdźcem GP 2009.

Gollob, który jest królem bydgoskiego toru i wygrał nad Brdą aż siedem razy, został wykluczony w półfinale za przerwanie wyścigu. W zawodach triumfował Nicki Pedersen. Drugi był Leigh Adams, dla którego start w Bydgoszczy był ostatni w historii GP. W następnym sezonie żużlowiec Unii Leszno będzie ścigał się już tylko na ligowych torach.