Menu Region

"Słowik" zaśpiewa w teatrze Guliwer

"Słowik" zaśpiewa w teatrze Guliwer

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Karolina Szmytko

Prześlij Drukuj
"Słowik śpiewał tak pięknie, że cesarzowi łzy stanęły w oczach, a gdy spłynęły mu po policzkach, słowik zaśpiewał jeszcze ładniej, tak, że śpiew ten sięgał prosto do serca." Historia o obdarzonym urzekającym głosem ptaszku, spisana przez duńskiego mistrza Hansa Christiana Andersena, stała się kanwą spektaklu "Słowik" w reżyserii Eweliny Pietrowiak. Przedstawienie zadebiutuje w warszawskim teatrze Guliwer.


Reżyserka opowiada historię o słowiku (głosu użycza mu Justyna Samborska), który w oczach cesarza nie dorównuje skonstruowanej na jego kształt, bogato inkrustowanej pozytywce, choć ta zaintonować potrafi tylko jedną melodię. Dopiero gdy mechaniczny słowik psuje się, a nad cesarskim łożem staje Śmierć we własnej postaci, na pomoc władcy przybędzie ptasi wirtuoz wzruszającego śpiewu.

Na scenie Guliwera zapanuje klimat rodem z cesarskich Chin. Rodziców i ich pociechy wprawi w zachwyt scenografia Szymona Gaszczyńskiego. Bajkowy świat, przepych komnat pałacu i barwy okalającego go ogrodu osiągnięto dzięki zmyślnie skonstruowanym elementom scenografii. Efektownie iluminowane, ażurowe wachlarze, gra świateł, kolorów, a nawet padający na scenie śnieg nadają adaptacji dziełka Andersena iście baśniową, odrealnioną oprawę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się