Menu Region

Zbigniew Ziobro straci immunitet?

Zbigniew Ziobro straci immunitet?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po południu na biurko ministra sprawiedliwości mają trafić dokumenty wraz z wnioskiem do Sejmu o uchylenie immunitetu dla Zbigniewa Ziobry.
Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że skieruje wniosek do Sejmu po zbadaniu argumentów uzasadnienia prokuratorskiego. Wcześniej musi jednak upewnić, czy uzasadnienie daję do tego podstawę.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przyznaje, że ma wątpliwości co do legalności postępowania swojego poprzednika. Zaznacza, że gdyby nie notatka służbowa prokuratora, który był w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości z aktami mafii paliwowej, nie było by po tej wizycie śladu.


Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że nie jest tak, że można udostępniać materiał dotyczące śledztwa komu się chce i wozić je do siedziby partii politycznej, czy biura poselskiego.

Minister sprawiedliwości poprosił prokuraturę o przegląd sytuacji w sprawie mafii paliwowej. Zaznaczył, że podjęto w niej dużo wątków, rozciąga się w czasie i trzeba zadecydować o sprawach gotowych do zakończenia.

Płocka prokuratura chce postawić Zbigniewowi Ziobrze zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych i ujawnienia tajemnicy służbowej. Były minister sprawiedliwości zapoznał z aktami dotyczącymi śledztwa w sprawie mafii paliwowej, szefa swojej partii Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten nie pełnił jeszcze funkcji premiera.

Zbigniew Ziobro tłumaczy, że Jarosław Kaczyński był wtedy członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a w wyjątkowych wypadkach prokurator może podjąć decyzję o zapoznaniu innych osób z aktami sprawy. Zdaniem Ziobry tak właśnie było w tym przypadku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się