Menu Region

Sześć fok odzyska wolność w wodach Bałtyku

Sześć fok odzyska wolność w wodach Bałtyku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sześć fok szarych zostanie wypuszczonych na wolność w Czołpinie koło Słupska. Zwierzęta trafią do Bałtyku w ramach programu odtwarzania populacji fok w naszym morzu. Wcześniej były hodowane w stacji morskiej w Helu.
Do Bałtyku zostaną wypuszczone z plaży graniczącej ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Jak wyjaśnia dyrektorka Parku, Katarzyna Woźniak, ten 34-kilometrowy odcinek plaży jest niemal nieodwiedzany przez ludzi.

Paweł Średziński z ekologicznej organizacji WWF Polska podkreśla, że za niemal wyginięcie fok w Bałtyku w ciągu dwustu lat odpowiedzialni są ludzie.

Od 1996 roku dzięki wysiłkom ekologów i stacji morskiej w Helu do Bałtyku wypuszczono około trzydziestu fok szarych. Zwierzęta mają przyczepione nadajniki, dzięki którym można śledzić ich wędrówkę.

W Bałtyku żyje obecnie około 20 i pół tysiąca tych zwierząt. Samce osiągają do 3 metrów długości i ważą do 300 kilogramów u największych osobników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się