Menu Region

Wielkie zapotrzebowanie na polskich pracowników we...

Wielkie zapotrzebowanie na polskich pracowników we wschodnich Niemczech

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemieccy rzemieślnicy i przedsiębiorcy chcą zabiegać w Polsce i Czechach o młodych pracowników dla swoich firm. Potwierdził to tygodnikowi gospodarczemu "Wirtschaftswoche" prezes Niemieckiej Izby Rzemieślniczej Hans-Eberhard Schleyer.
Według niego wiele przedsiębiorstw w Brandenburgii i w Saksonii od lat szuka pracowników na wschodzie. W najbliższych latach we wschodnich Niemczech zabraknie kandydatów do obsadzenia połowy miejsc nauki zawodu. Zdaniem Hansa-Eberharda Schleyera zagrozi to istnieniu wielu firm. Dlatego niemieccy przedsiębiorcy chcą zabiegać w przygranicznych rejonach Polski i Czech o młodych ludzi chętnych do nauczenia się zawodu w Niemczech.

Nie chodzi o ściągnięcie do Niemiec nowych "gastarbeiterów", lecz danie młodym ludziom solidnego wykształcenia i stworzenie im fachowej perspektywy zawodowej w Niemczech na całe życie. Zdaniem szefa Izby Rzemieślniczej nawet jeśli niemiecki rząd wystąpi w przyszłym roku o wydłużenie o dwa lata blokady rynku pracy dla Polaków, to dla uczących się zawodu należy zrobić wyjątek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się