Menu Region

Merkel ostrzega przed kryzysem żywnościowym

Merkel ostrzega przed kryzysem żywnościowym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kanclerz Angela Merkel ostrzega przywódców światowych mocarstw przed dramatycznymi konsekwencjami globalnego kryzysu żywnościowego.
Tygodnik "Der Spiegel" cytuje główne tezy posłania, jakie szefowa niemieckiego rządu skierowała do uczestników rozpoczynającego się w poniedziałek w Japonii szczytu G-8 - grupy siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata i Rosji.

Niemiecka kanclerz jest zdania, że kryzys żywnościowy może doprowadzić do destabilizacji państw w wielu regionach świata i zakłócić międzynarodowe bezpieczeństwo. Wzrost cen żywności od miesięcy gnębi szczególnie biedne kraje i w kilku z nich doprowadził już do politycznych zamieszek.


Zdaniem Angeli Merkel "kryzys żywnościowy może zagrozić demokratyzacji". Dlatego też szefowa niemieckiego rządu wezwała do zdecydowanego zwiększenia międzynarodowej pomocy dla krajów rozwijających się i wsparcia indywidualnego rolnictwa szczególnie w Afryce. W tym roku Niemcy przeznaczą siedemset pięćdziesiąt milionów dolarów na pomoc dla Trzeciego Świata.

Jednakże trzydzieści najbiedniejszych państw świata potrzebuje co najmniej dwudziestu miliardów dolarów na zakup potrzebnej żywności. Oprócz kryzysu żywnościowego centralnym tematem szczytu G- 8 w Japonii mają być rosnące ceny ropy naftowej i ich wpływ na gospodarkę światową.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się