Menu Region

Inscenizacja bitwy pod Koronowem

Inscenizacja bitwy pod Koronowem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rycerstwo zakonne i polscy wojowie staną do walki na Polach Tuszyńskich pod Koronowem. Dziś i jutro odtworzona będzie bitwa, do której doszło 10 października 1410 roku - kilka miesięcy po bitwie pod Grunwaldem.
Główne starcie pod Koronowem poprzedziły pojedyncze walki harcowników. Walki przerywano, by walczące strony mogły się posilić i opatrzyć rannych. Przeciwnicy przesyłali sobie nawzajem wino, wymieniali się końmi i jeńcami.

Dopiero w trzeciej fazie bitwy z konia udało się zrzucić chorążego przeciwników, frankońskiego rycerza Henryka. W szeregi krzyżackie wdarło się zamieszanie. Zgodnie z obyczajem rycerskim Polacy powinni obwieścić zwycięstwo i trzymać straż na placu boju do zmroku. Jednak walczący po polskiej stronie Tatarzy złamali to prawo i rzucili się w pogoń za Krzyżakami, zamieniając zwycięstwo w pogrom.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się