Wygrana PBG na początek

Mariusz Kaźmierczak
Wczoraj rozegrano pierwsze mecze 10. Memoriału im. Jacka Po-nickiego, w którym uczestniczą trzy zespoły z polskiej ekstraligi koszykarzy (PBG Basket Poznań, Anwil Włocławek i Polpharma Starogard Gdański) oraz czeski BK Prostejow.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się PBG i Polpharma. Poznaniacy rozpoczęli od prowadzenia 7:0, ale potem gra się wyrównała, a zawodnicy ze Starogardu odrobili większość strat. Początek drugiej kwarty należał do Polpharmy, która dzięki "trójce" Tomasza Ohońko wyszła na prowadzenie. Poz-naniacy walczyli, ale końcówka należała do rywali.

W trzeciej kwarcie podopieczni Eugeniusza Kijewskiego powoli odrabiali straty i po 30 minutach przegrywali już tylko 55:59. Do remisu 66:66 doprowadził w 36. minucie Zbigniew Białek. Potem celnymi rzutami za trzy punkty popisali się Andrija Cirić i Uros Duvnjak, dzięki czemu PBG Basket odskoczył na sześć punktów (72:66). W końcówce poznaniacy nie dali sobie wydrzeć prowadzenia i ostatecznie wygrali 76:69.
Dzisiaj o godzinie 17 Anwil gra z Polpharmą, a o 19 PBG Basket zmierzy się z BK Prostejov. W pierwszym niedzielnym spotkaniu o godz. 11 Polpharma zagra z Czechami, natomiast o 13 rozpocznie się pojedynek PBG Basket z Anwilem. Wstęp do hali AWF przy Drodze Dębińskiej na wszystkie mecze jest wolny.