Menu Region

Dziś rusza Tour de France

Dziś rusza Tour de France

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dzisiaj rozpoczyna się jedna z największych imprez sportowych świata - wyścig kolarski Tour de France. Organizatorzy starają się odzyskać wiarygodność, w znacznym stopniu naruszoną przez liczne w ostatnich latach afery dopingowe.
Pierwszy etap Tour de France wyruszy z miasta Brest w Bretanii. 27 lipca, po przebyciu ponad trzech i pół tysiąca kilometrów kolarze przejadą przez linię mety na Polach Elizejskich w Paryżu. Jak zwykle, najciekawszymi, ale i najbardziej morderczymi etapami będą te, które będą przebiegać przez góry. To właśnie w Pirenejach i w Alpach, podczas wielokilometrowych wspinaczek, odpadają najsłabsi i wyłaniają się zwycięzcy wyścigu.

Tour de France będzie w tym roku walczył o uznanie kolarstwa za sport bez dopingu. Organizatorzy ściśle współpracują ze Światową Agencją Antydopingową. Prawa do startu pozbawiono około 10 kolarzy wysokiej klasy, którzy mogliby odegrać istotną rolę w tej imprezie, ale którzy zostali zawieszeni z powodu używania środków dopingujących.

W konsekwencji tegoroczny Tour de France nie ma żadnego oczywistego faworyta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się