Menu Region

Ingrid Betancourt uhonorowana w Paryżu

Ingrid Betancourt uhonorowana w Paryżu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ingrid Betancourt osobiście zdjęła swój portret z fasady paryskiego merostwa. Wisiał on tam, by przypomnieć, że była ona więziona w kolumbijskiej dżungli przez partyzantów z ugrupowania FARC.
Ingrid Betancourt, która była honorową obywatelką Paryża, zakończyła swój pierwszy dzień we Francji krótką uroczystością przed merostwem francuskiej stolicy. Przybyła tam wraz z merem Paryża Bertrandem Delanoë. Na placu przed budynkiem zgromadziło się kilka tysięcy osób, które chciały uczestniczyć w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. Gdy Ingrid Betancourt pociągnęła kilkakrotnie za sznurek i ściągnęła swój portret, na placu rozległy się owacje.

Była zakładniczka przeprosiła żartem za to, że jej portret tak długo "oszpecał" fasadę tego zabytkowego budynku. Portret Ingrid Betancourt wisiał w tym miejscu od czterech lat. Umieszczony nad nim licznik podawał liczbę dni, które minęły od jej uwięzienia. W środę licznik ten doszedł do liczby 2321. W ten dzień cyfry zostały zastąpione słowem "wolna".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się