Menu Region

Karski: Negocjacje zostały praktycznie przerwane

Karski: Negocjacje zostały praktycznie przerwane

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski ocenia, że rząd praktycznie zerwał rozmowy ze stroną amerykańską w sprawie instalacji w Polsce tarczy antyrakietowej.
Premier Donald Tusk poinformował, że Polska nie osiągnęła jeszcze porozumienia w tej sprawie, ale nie zakończyła też negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi. Były wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski powiedział, że Donald Tusk postawił Amerykanom warunki zaporowe.

Poseł podkreślił, że oferta Waszyngtonu zawiera dodatkowe elementy poza tarczą i znacznie zwiększa bezpieczeństwo Polski, co - według niego - nie zostało zauważone przez rząd. Karol Karski dodał, że zarówno Czechy jak i Litwa, określana jako alternatywna lokalizacja wobec Polski, uważają, że instalacja elementów tarczy na ich terytorium leży w ich interesie.

Premier Donald Tusk podkreślał, że instalacja na obecnych warunkach nie wzmacnia bezpieczeństwa Polski, tylko Stanów Zjednoczonych. Jak dodał, to właśnie bezpieczeństwo naszego kraju powinno być głównym celem tej instalacji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się